19.08.2013 р. № 121

Директорам позашкільних
навчальних закладів

Директорам загальноосвітніх
навчальних закладів

Про проведення національного етапу
Балтійського науково-інженерного конкурсу
у 2013-2014 р.р.

У 2014 році планується проведення десятого ювілейного Балтійського науково-інженерного конкурсу, який відбудеться в січні-лютому 2014 р. Санкт-Петербурзькому державному університеті (Росія).

У 2010 році Україна вперше виступила повноправною країною-учасницею Балтійського науково-інженерного конкурсу, після афіліації національного етапу. Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді (НЕНЦ) Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України з 2010 р. є організатором національного етапу конкурсу в Україні (умови участі у конкурсі додаються).

Конкурс проходить по 6-ти категоріях:

 

До участі в Конкурсі запрошуються учні 9-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів.

Для участі у національному етапі конкурсу необхідно до 23 грудня 2013 року пройти реєстрацію on-line на сайті nenc.gov.ua/baltics.

За підсумками національного етапу кращі авторські проекти (індивідуальні або командні роботи) отримають право представляти Україну на десятому ювілейному Балтійському науково-інженерному конкурсі, який відбудеться в січні-лютому 2014 р. Санкт-Петербурзькому державному університеті (Росія).

Адреса оргкомітету: 04074, м. Київ, вул. Вишгородська, 19, Національний еколого-натуралістичний центр. Для довідок: тел. (044) 430-02-60, 430-04-91.

Директор НЕНЦ В. В. Вербицький

 

Додаток до листа НЕНЦ
Затверджено
Директор НЕНЦ
В.В. Вербицький
«_____»______2013р.
Погоджено на
методичній раді НЕНЦ

Умови проведення
Національного етапу Балтійського науково-інженерного конкурсу та участі у Балтійському науково-інженерному конкурсі

Балтійський науково-інженерний конкурс - науковий турнір школярів. У 2013 р. його учасниками стали більш ніж 286 учасників із Росії, України, Білорусії та Казахстану.

Результати участі української команди Балтійському науково-інженерному конкурсі- 2013:

Перше абсолютне місце і диплом першого ступеня в секції «Хімія».

Командний проект: «Новий тип слоїстого подвійного нікель гідроксиду для використання в гібридних суперконденсаторах».

Герман Іван та Дуганць Роман, вихованці КЗ «Дніпропетровський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді».

Третє місце і диплом третього ступеня отримали учасники з індивідуальними проектами:

секція: «Біологія і науки про навколишнє середовище»

Ганзюк Христина, вихованка Хмельницького обласного еколого-натуралістичного центру. Тема проекту: «Модифікація природних сорбентів України і можливості їх дослідження»;

секція «Хімія»

Лавриненко Станіслав, вихованець КЗ «Дніпропетровський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді». Тема проекту: «Темплантний синтез на пеноникеле как способ изготовления высокоэффективного окисноникелевого электрода гибридного суперконденсатора»;

секція: «Програмування і комп'ютерні технології»

Храмченко Микола, вихованець Сумського обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю, учень 11 класу Шосткинського НВК: спеціалізована школа І-ІІ ступенів - ліцей Сумської області. Тема проекту: «Розробка клієнт-серверного, мобільного додатку для навігації взаємного орієнтування і пошуку груп користувачів на місцевості»;

секція: «Техніка»

Кривий Дмитро, учень 11 класу Гавришовскої ЗОШ I-III ступенів Вінницького району Вінницької області. Тема проекту: «Настільно-напольна математична гра з використанням самохідного шасі та комунікаційних приладів».

Спеціальну премію від молодіжного журі отримали:

Ян Руслан, учень 11 класу Донецького навчально-виховного комплексу № 91 «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - дошкільний заклад» Донецької міської ради Донецької області. Тема проекту: «Розробка відхилювача безперервної дії для дегазації свердловин». Категорія: «Біологія і науки про навколишнє середовище».

Кулик Володимир, вихованець Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання, учень 10 класу НВК "Балтська ЗОШ І-ІІІ ст. №3-колегіум" Одеської області. Тема проекту: «Підвищення ККД побутових газових плит шляхом створення насадок для кухонного посуду». Категорія: «Техніка».

На Балтійському науково-інженерному конкурсі представлені 6 секцій.

 

Учасники конкурсу
До участі в Конкурсі запрошуються учні загальноосвітніх, професійно-технічних і позашкільних навчальних закладів віком від 13 до 18 років включно (9-11 класи).

Організація національного етапу Балтійського науково-інженерного конкурсу покладається на Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді МОН України.

Національний етап Конкурсу пройде у вигляді заочного відбіркового туру, протягом якого організаційним комітетом визначаються учасники, які отримають право представляти Україну на Балтійському науково-інженерному конкурсі, який відбудеться в січні-лютому 2014 р. в Санкт-Петербурзькому державному університеті.

Відбір проектів на Конкурс проводитиметься на підставі тез. Тези подаються під час реєстрації on-line на сайті nenc.gov.ua/baltics..

Остання дата подання робіт 23 грудня 2013 року.

На підставі поданих матеріалів конкурсне журі проведе відбір учасників фінального етапу конкурсу. Результати відбору щодо участі Конкурсі будуть оприлюднені до 10 січня 2014 р. на сайті НЕНЦ: http://nenc.gov.ua

Вимоги до наукових проектів
Наукові проекти, подані на Конкурс, мають бути виконані учнями протягом 2013-2014 років індивідуально або у складі команди (2-3 дослідники, які працювали над спільною темою проекту).

Принципова вимога наукового журі Конкурсу полягає в тому, що робота повинна бути нереферативною і містити елемент новизни. Дослідження може мати теоретичний характер, може бути описом експерименту, технічним описом інженерного проекту, інноваційною комп'ютерною програмою. Поряд з дослідженням необхідно підготувати тези і повний варіант статті своєї наукової роботи.

Наукові дослідження, презентовані на Конкурсі, мають бути проведені учнями самостійно за наявності наукового керівника - кваліфікованого фахівця в даній галузі (вчителя, науковця).

Вимоги до написання тез.
Тези проекту - це короткий огляд дослідження. Класичною для тез можна назвати наступну структуру:
Постановка завдання: історія завдання, її значимість (особливо слід підкреслити зв'язок з сучасними дослідженнями у відповідній галузі), визначення та терміни (не слід перераховувати всі загальноприйняті терміни, використані в роботі, а проте поняття, властиві даній конкретній галузі, слід згадати), безпосередня постановка задачі та її місце в загальному контексті дослідження.

Методи, використані автором: перерахувати методи. Також слід вказати основні інструменти дослідження, як то: лабораторія, в якій проведено дослідження, наукове програмне забезпечення та ін.

Основні результати: слід сформулювати Ваші основні досягнення. У цьому пункті дотримуйтеся максимальної чіткості і ясності. Однак якщо Ваші результати технічні (наприклад, в секції «Математика», Ви можете розвинути техніку дослідження, зручну в даній області), слід дати коротке пояснення суті Ваших досягнень популярною мовою. Чітко зазначте, яку частину завдання, сформульованої в першому пункті, Ви виконали, і яка значимість цієї частини в загальному контексті завдання.

Висновок і можливі шляхи застосування своїх досліджень: опишіть результати з точки зору загальної значущості для вашої галузі дослідження, сформулюйте можливі шляхи розвитку завдання, а також можливості застосування в інших галузях науки, економіці, виробництві і т.д.

Текст тез не повинен перевищувати двох сторінок формату A4, проте це не є обмеженням. Слід лише пам'ятати, що тези а) не повинні містити докладних доказів / опису процедур дослідження; б) мають давати чітке уявлення про проведене дослідження.

Вимоги до оформлення стендової презентації
Балтійський науково-інженерний конкурс проходить у стендовому форматі.Учасники Конкурсу представляють свій проект вченим, викладачам, менеджерам компаній і підприємств, використовуючи оформлений стенд і інші демонстраційні засоби, дозволені оргкомітетом Конкурсу. Забороняється розміщувати на стендах та інших демонстраційних засобах інформацію рекламного характеру та інформацію, заборонену законодавством РФ.
Матеріали для стенду повинні бути виготовлені відповідно до розмірів стенду 100 * 120 см.

Оргкомітет не несе відповідальність за зміст стенду та інших матеріалів, представлених учасником конкурсу. Увага, не допускається розміщувати на стенді особисті відомості про учасника Конкурсу, інформацію про наукового керівника та навчальний заклад, де проводилося дослідження. При оформленні в лівому верхньому кутку стенда необхідно залишити місце для форми Оргкомітету розміром 10 * 10 см. Також необхідно залишити місце для реєстраційної форми формату A4 в лівому нижньому кутку стенду. Офіційна форма включає в себе шифр учасника, його ім'я, по-батькові та прізвище, шифр секції та короткий опис роботи. У разі розміщення на стендах фотографій людей (окрім самих учасників проекту), авторам роботи необхідно мати письмову згоду правовласників. Якщо робота виконана в науковій установі, компанії, необхідно мати дозвіл на її подання, підписане керівником.

Фінансування
Організатори Балтійського науково-інженерного конкурсу забезпечують проживання та харчування учасникам Конкурсу.

На попередню сторінку

English   Español   Русский   Français   Deutsch    اللغة العربية‎‎   汉语
Міністерство освіти і науки України
Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді
04074, м. Київ, вул. Вишгородська, 19
тел.: 430-02-60, факс.: 430-02-60
e-mail: nenc@nenc.gov.ua

Вгору

Powered by Etomite CMS.